pa2
21 بهمن 1401 - 16:22

بهبود معیشت مرزنشینان با پویایی راه‌آهن اینچه‌برون در دولت سیزدهم

گرگان- مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: ویژه بینی دولت سیزدهم و مسئولان ارشد گلستان در تزریق اعتبارات لازم سبب پویایی راه آهن اینچه برون و بهبود معیشت مرزنشینان گلستان شده است.

محسن اعتماد گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: تحولات و ویژه بینی دولت سیزدهم در حوزه راه آهن بسیار چشمگیر و ثمره آن در معیشت و رونق اقتصادی جوامع مرزنشین و پیرامون منطقه اینچه برون ملموس و قابل توجه است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ افزود: در سفر رئیس جمهور به استان گلستان که اسفند ماه سال گذشته اتفاق افتاد، دو مصوبه تکمیل مسیر شماره دو ایستگاه سبزدشت و ایجاد مرکز لجستیک در اینچه برون در حوزه ریلی پیش بینی شد.

وی گفت: پروژه تکمیل زیرساخت‌های مرکز لجستیک مرزی اینچه برون از محل تهاتر نفت و با اعتباری بالغ بر هشت هزار میلیارد ریال و به مدت سه ساله پیش‌بینی و ابلاغ شده است.

اعتماد با اشاره به فرآیند طولانی عقد قرارداد از محل تهاتر نفت به اهالی گلستان و مسئولان این استان قول داد که این مصوبه در کمتر از دو سال به بهره برداری برسد.

وی توضیح داد: پروژه تکمیل زبرساخت های مرکز لجستیک مرزی‌اینچه برون از محل تهاتر نفت یک‌پروژه بزرگ است که تهیه اسناد فنی و مجوز ترک تشریفات آن پیچیده و زمان‌بر است و باید توسط وزرای راه، اقتصاد و رئیس سازمان مدیریت کشور تأیید شود.

اعتماد گفت: هر چند پروسه نهایی شدن قرار داد طولانی است اما راه آهن پنج ماه است که کار تکمیل زیرساخت‌های مرکز لجستیک مرزی‌اینچه برون‌ را شروع کرده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1031823