pa2
14 بهمن 1401 - 15:49

امام جمعه موقت بوشهر: مسئولان شبانه‌روز در رفع مشکلات معیشتی مردم تلاش کنند

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه مسئولان باید قدرشناس مردم باشند گفت: مشکلات معیشتی و اقتصادی که کمر بسیاری از مردم خم شده باید مسئولان شبانه‌روز برای رفع آن تلاش کنند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت ماه رجب فضیلت‌ها و جایگاه این ماه را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: پیروی از امام علی علیه‌السلام یک فضیلت و ارزش است، چرا که انسان را از مشکلات و بحران‌ها نجات می‌دهد.

خطیب نماز جمعه بوشهر، حضرت علی علیه‌السلام را میزان و معیار حق دانست و بیان کرد: باید از فرصت ماه رجب در شناساندن امامت، ولایت، جایگاه ائمه طهارت علیه‌السلام به ویژه امیر مؤمنان حضرت علی علیه‌السلام در رسیدن به کمال و سعادت برای فرزندان استفاده شود.

وی با تبریک 13 رجب سالروز ولادت با سعادت امام علی علیه‌السلام و گرامیداشت روز پدر، مرد بر برپایی جشن این روز تأکید کرد و گفت: مردان و رزمندگان 8 سال دفاع مقدس که با پیروی از ائمه طهارت علیه‌السلام در برابر دشمنان مردانه ایستادند در این روز مبارک باید مورد تجلیل قرار بگیرند.

هاشمی با گرامیداشت 19 بهمن روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی جایگاه این نیرو در عرصه‌های مختلف جامعه اسلامی را مورد ستایش قرار داد و تصریح کرد: در 19 بهمن سال 1357 همافران نیروی هوایی با بیعت با امام راحل زمینه پیروزی انقلاب اسلامی را تسریع کردند و 22 بهمن انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه موقت بوشهر نیروی هوایی ارتش را مقتدر و توانمند دانست و بیان کرد: نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی علاوه بر مأموریت‌های ذاتی در همه عرصه‌ها خدمات‌رسانی می‌کند که نشان از جایگاه مهم نیروی هوایی در نظام اسلامی ایران است.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با گرامیداشت سالروز وفات حضرت زینب(س) این بانوی بزرگ اسلام را نماد بصیرت، شجاعت، عبودیت و بندگی خداوند متعال دانست و خاطرنشان کرد: حضرت زینب(س) تجلی گاه آیات الهی، توحید و تربیت اسلامی است که باید به‌عنوان الگو در جامعه مورد توجه قرار بگیرد.

وی عظمت حضرت زینب(س) در واقعه عاشورا و پس از آن را مورد اشاره قرار داد و تأکید کرد: این بانوی بزرگ اسلام چنان در واقعه کربلا درخشید که قرن‌ها عظمت آن تبیین و بازگو می‌شود.

هاشمی با بیان اینکه حضرت زینب(س) یک زن نمونه و برجسته تاریخ است گفت: این بانوی بزرگ اسلام با بصیرت و شجاعت نشان داد که زن در حاشیه تاریخ قرار ندارد، زن می‌تواند در متن حوادث تاریخی قرار بگیرد به شرط این که بتواند بصیرت، آگاهی، هوشیاری داشته باشد و با حفظ حجاب عفاف زینبی خود می‌تواند در اجرا وظایف سیاسی و اجتماعی، دینی و شرعی خود الگو قرار بگیرد.

امام جمعه موقت بوشهر اضافه کرد: پیروان زینب کبری(س) اگر عزت و آزادی می‌خواهند بازیچه فضاهای مجازی و دشمنان دین و حجاب، عفت و تحت تأثیر القائات دشمنان قرار نمی‌گیرند.

خطیب نماز جمعه بوشهر، با بیان اینکه زن با عفت، با حجاب و با حیا فریب نمی‌خورد تصریح کرد: حضرت زینب(س) الگو زنان جامعه امروزی است.

وی با گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در 44 سال گذشته دشمنان با انواع توطئه و دسیسه و فتنه اهداف خود را دنبال کردند ولی هیچکدام به نتیجه نرسید و نشان دهنده این است که پایه‌های انقلاب اسلامی تنومند شده و اهداف دشمنان با این توطئه‌ها محقق نمی‌شود.

هاشمی با بیان اینکه انقلاب اسلامی دست اجانب مستکبر را از ایران قطع کرد گفت: دشمنان آرزوی غلبه بر نظام اسلامی را به گور می‌برند.

امام جمعه موقت بوشهر با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب قرار داریم اضافه کرد: 40 سال اول به عنوان گام اول انقلاب اسلامی بود و اکنون گام دوم انقلاب اسلامی به‌عنوان گام سربلندی به سرعت به پیش می‌رود.

خطیب نماز جمعه بوشهر، دفاع از ارزش‌های دینی، عفاف، حجاب، عدالت محوری، عدالت گستری را مورد تأکید قرار داد و با بیان اینکه مسئولان دستگاه‌های اجرایی باید قدر مردم بدانند گفت: مسئولان باید قدرشناس مردم باشند و در رفع مشکلات معیشتی و اقتصادی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی و معیشتی کمر بسیاری از مردم را خم کرده است افزود: باید مسئولان شبانه‌روز برای رفع نواقص و حل ‌مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم تلاش کنند

هاشمی با بیان اینکه مردم قدرشناس انقلاب اسلامی هستند افزود: مردم سپاسگزاری خود از نعمت انقلاب اسلامی را با حضور در صحنه نشان می‌دهند و امسال در راهپیمایی سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن بار دیگر اقتدار ایران اسلامی با حضور حماسی مردم نشان داده می‌شود.

انتهای پیام/190/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016996